Suudi Arabistan Çalışan Nakliye Firmaları kategorisinde yer alan kuruluşumuz, lojistik alanında Arap ülkelerine düzenli olarak tır yüklemeleri yapmaktadır. Komple ve parsiyel yük taşımalarının yanı sıra gabari dışı ağır nakliyat, konteyner taşımacılığı, deniz yolu ve roro taşımacılığı alanlarında da faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Konteyner taşımaları İstanbul/Ambarlı limanı çıkışlı yapılmakta olup, teslimat Suudi Arabistan Duba limanı teslimi şeklinde gerçekleşmektedir.

kara yolu tır taşımacılığı Suriye krizinden dolayı roro takviyeli olarak sağlanmaktadır. Kara yolu taşımacılığı, yükleme adresinden teslim adresine kadar tır ile yapılmakta, Mersin ve İskenderun limanlarından haftalık düzenli çıkışları bulunan roro gemileri ile sürdürülmektedir.

Suudi Arabistan çalışan nakliye firmaları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan firmamız, tüm taşımalarını C2 yetki belgesine kayıtlı araçları ile cmr sigortası kapsamında tır karneli olarak gerçekleştirmektedir.

24 tona kadar yük yükleyebilen araçlarımız, son model tırlardan oluşup, tenteli, frigo, kapalı kasa, açık kasa, ve lowbed dorse şeklinde çeşitlilik arz etmektedir.

Türkiye’den Arabistan’a gönderilmekte olan ihraç ürünlerinden her türlü kuru yük, paletli ve çuvallı yükler, soğuk zincir ürünler bünyesinde bulunan yaş sebze meyve, donmuş balık, kimyevi maddeler ve dereceli taşınması gereken tüm ürün kalemlerini, genişlik, uzunluk ve yükseklik itibarı ile taşmalı diye tabir ettiğimiz gabari dışı ve ağır tonajlı yüklerin taşınması işlemlerini de sürdürmekteyiz.

Suudi Arabistan’a ihracat gönderilerine ek olarak Avrupa ülkelerinden bu ülkeye gönderilen tüm yüklerin transit olarak Türkiye’den geçişli taşınmasını da sağlıyoruz. Üçüncü ülke yüklerinin taşınmasını direk ve aktarmalı olarak gerçekleştirmekteyiz.

Ülkeler arası ikili ilişkilerimiz çerçevesinde ticaretimizin bir hayli yoğun olduğu Arabistan, günümüz koşullarında en fazla ihracat malı sattığımız ülkelerin başında yer almaktadır.

Yine bu ülkeden alım yaptığımız ithal ürünlerin nakliyesini de firmamız gerçekleştirmektedir. İthal edilen her türlü ürünün ülkemize taşınması işlemlerini karayolu yönetmeliğine uygun olarak yapmakta, bu işlemleri en kısa sürede teslimat yapmak suretiyle bütçenize uygun taşıma fiyat ve koşullarıyla sürdürmekteyiz.

İstanbul Anadolu yakası yükleme, Riyad Suudi Arabistan teslim komple tır taşıma fiyatımız 7.200 dolar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.