Arınak Lojistik, Sırbistan Nakliye ve taşımacılık işlerinizde, alanında uzman personelleriyle, Sırbistan’a komple ve parsiyel nakliye, frigo-frigofrig-soğutuculu taşımacılık, lowbed, ağır nakliyat, proje nakliyesi gibi lojistik yönetimi konularında temellerini sağlam oluşturmuş olan Arınak Lojistik, Sırbistan nakliye ve lojistik işlemlerinizde  her türlü talebinizi zamanında ve çok yönlü olarak karşılamaktadır.

Uluslararası sahada da geniş acente ağına sahip olan firmamız, hizmet verdiği tüm ülkelerde çıkış noktasından itibaren varış noktasına kadar yükünüzün güvenliği için her türlü takip ve kontrol imkanlarını kullanmaktadır. Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Balkan Ülkelerinde tam donanımlı profesyonel araçlarımızla lojistik ihtiyaçlarınıza cevap vermekteyiz. Arınak Lojistik, uzman personelleri sayesinde kesintisiz ve mükemmel hizmet verebilmektedir.

Vizyonuna bağlı olarak misyonunu sürekli gelişme ve kaliteli servis ile müşteri memnuniyetine dayandırmış olan Selay Lojistik uygun hizmeti vermek için teknolojinin fırsatlarından da sonuna kadar yararlanmaktadır.

Sırbistan ve tüm şehirlerine uygulanacak lojistik işlerinizde, gerekli alt yapıya sahip kadromuzla ve araçlarımızla birlikte, taşıma esnasında oluşabilecek hasarlarınızın teminatı için, CMR sigortası yapılmaktadır.

sirbistan nakliyat tasimacilik   sirbistan lojistik   sirbistan nakliye

 

Sırbistan Hakkında;

Sırbistan; insanı dinlendiren asma bahçeleri, yemyeşil ovalara kurulu manastırları, nehirleri, gölleri ve kaplıcalarıyla insanı etkileyen bir ülkedir.

Sabi (Save) Nehri’nin Tuna Nehri’ne karıştığı noktada bulunan başkent Belgrad; renkli gece hayatı, müzeleri ve tarihi eserleriyle insanı selamlar. Belgrad Hisarı (Kalemegdan Kalesi), kentin gezilmesi gereken tarihi yerlerinden biridir. Bu hisar, Sabi ve Tuna nehirlerinin kavşak noktasında bulunur. Katedral Kilisesi, Prenses Ljubica Sarayı, Zica Manastırı, Kalenic Manastırı, Ulusal Müze, Modern Sanatlar Müzesi, Sırbistan Ortodoks Kilisesi Müzesi ve Etnografya Müzesi, Belgrad’ın en önemli kültürel ve tarihi mekanları arasında yer alır.

Belgrad’ın kuzeyindeki Vojvodina’da yer alan ve bir ünversite kasabası olan Novi Sad, Tuna Nehri’nin oluşturduğu bir kıvrım ile çevrilidir. Bu bölge, olağan üstü manzaralarıyla bilinir.

Sırbistan, 300′ün üzerinde kaplıcaya ev sahipliği yapar. Sırbistan’ın merkezinde bulunan Bogutovacka Banja ve ülkenin güneyinde yer alan Bujanovacka Banja, değişken mineral sulara sahip kaplıcalardan iki örnektir. Vrsac, Negotin, Oplenac, Smederevo ve Zupaasma, ülkedeki asma bahçelerinin başlıca güzergahları arasında yer alır.

 

Tarihi:
Güneydoğu Avrupa’da yer alan eski Yugoslavya’nın bir arada kalan iki parçası olan Sırbistan ve Karadağ’ın oluşturduğu Sırbistan-Karadağ Devlet Birliği, 21 Mayıs 2006 günü Karadağ’da düzenlenen referandum sonucu “De Facto” şekilde ortadan kalktı. Birliğin “De Jure” yani hukuki anlamda son bulması ise 3 Haziran 2006 tarihinde her iki ülke parlamentosunun birliğin sona ermesini onaylaması ile gerçekleşti.

Bu birlik içindeki iki ulusal oluşumu teşkil eden Sırbistan (başkenti Belgrad) ve Karadağ (başkenti Podgorica) artık kendi politikalarını belirleme serbestliğine sahiptirler. Ayrılıktan sonra denizle ilişkisi kesilen Sırbistan’ın, Kosova da ayrılana kadar iki otonom bölgesi vardı. Sırbistan, denizle bağlantısı bittiği için donanmasını satılığa çıkarmıştır. Kalan tek otonom bölgesi Voyvodina’dır (başkenti Novi Sad). Nüfusun çoğunluğunun Arnavut olduğu Kosova’daki etnik çatışmalar nedeniyle bu bölgeye NATO birlikleri konuşlandırılmış bulunduğundan, Kosova, Sırbistan yönetiminin fiilen dışındaydı. Voyvodina’da ise Macar kökenliler bulunmaktadır. Sırbistan nüfusunun %82′si Sırptır geri kalan %18′lik kısmı Macar, Boşnak, Roman ve diğer azınlıklar oluşturur. Kosova’nın bağımsızlığının ardından sıranın Voyvodina’ya ve Sancak’a geleceği tahmin edilmektedir. Yugoslavya’nın ırkçı politikalarından sonra, en sonunda Sırbistan’ın Panslavizm hareketleri geri tepmiştir. Sonuç olarak başlangıçtaki gibi küçük bir Balkan devleti haline gelmiştir.

 

Nakliye Hizmeti Verdiğimiz Sırbistan’ın Başlıca Şehirler;

 • Belgrad
 • Novi Sad
 • Niş
 • Kragujevac
 • Novi Pazar (Yeni Pazar)
 • Leskovac
 • Čačak
 • Semendire (Smederovo)
 • Valjevo
 • Kraljevo
 • Kruševac
 • Užice
 • Vranje
 • Šabac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.