Rusya nakliye konusunda uzun yıllara dayanan geçmişimizden kazandığımız tecrübelerimizle sektörde son derece başarılı bir performans sergilemekteyiz. Türkiye ile Rusya arasında ihracatı ve ithalatı yapılmakta olan taşınabilir her türlü yük grubunun nakliye işlemlerini tam teşekküllü olarak yerine getiren firmamız Rusya nakliye denildiğinde akıllara gelebilen sayılı lojistik firmaları arasında yer almaktadır.

Karayolu komple tır taşımacılığı hizmetlerimizin yanı sıra her hafta düzenli olarak parsiyel çıkışlarımızda bulunmaktadır. Parsiyel çıkışlarımızı İstanbul’da bulunan lojistik depolarımızdan çıkış yapmak suretiyle gerçekleştirmekteyiz. Ebat ve ağırlıklarına bakılmaksızın her türlü gümrüklü parsiyel ve kargo yük grubunun nakliyesini yapan firmamız teslimatları Rusya’da adrese teslim değil de gümrük noktalarına teslim etmek kaydı ile yapmaktadır.

Rusya’nın başta başkent Moskova olmak üzere doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar tüm bölgelerinde bulunan şehirlerine nakliye seferleri düzenlemekte, seferlerimizde kullandığımız tırlarımız genellikle yüksek modelli olmakla beraber tamamı sigortalı olarak taşıma yapmaktadırlar. Taşıma hizmeti veren tırlarımız Türki Rus ve Gürcistan plakalı araçlardan oluşmakta, talep edilen her türlü işe yetecek miktarda araç organizasyonları yapabilmekteyiz.

İzin verilen taşıma tonajı olan 22 tona kadar bütün yükleri sağlıklı bir şekilde taşıyan Arınak Lojistik, yükün teslim adresine en kısa sürede zamanından önce varabilmesi anlamında en kısa yol olan Gürcistan üzeri karayolu güzergahını kullanmakta, sınır kapılarında bulunan acentelerimizin zamanında ve doğru müdahalelerinden ötürü bekleme yaşamaksızın geçiş sağlamaktayız.

Rusya’dan Türkiye’ye ithal edilmekte olan özellikle birçok ürün ham maddesi ile birlikte sayısız çeşitte ürünün ithalat nakliye hizmetlerini de vermekteyiz. İthalata gelen ürünlerin gümrükleme işlemlerini gerek araç üzerinde supalan yaparak, gerek varış noktalarında gümrük çözerek iki türlü de gerçekleştirebilmekteyiz. İlk defa ithalat yapmakta olan birçok müşterimize gümrükleme hizmetlerinde de yardımcı olabiliyoruz.

Rusya karayolu nakliye çalışmalarımızı araç filomuzda bulunan standart tenteli, sal dorse, frigo dorse ve lowbed dorseli tırlarımızla gerçekleştiriyoruz. Ağır nakliyat, soğuk zincir ürün taşımacılığı, açık yük nakliyesi, gabari dışı ağır nakliyat ve konteyner nakliyesi gibi alanlarda olağan çalışmalarımız tüm hızı ile devam etmektedir.

Türkiye’den Rusya’ya yapacağınız ihracatlarınızda taşıma fiyatı araştırırken firmamızdan da teklif almanızı özellikle önermekteyiz…

rusya nakliye şirketi

RUSYA LOJİSTİK HİZMETLERİ

Coğrafi yapısı ve iklim şartlarına bağlı olarak topraklarının özellikle tarım ürünlerinin yetiştirilmesine pek elverişli olmaması nedeniyle başta yaş sebze ve meyve türleri olmak üzere bir çok gıda ürününü dışarıdan temin etmekte olan Rusya bu anlamda en fazla ithalat işlemini ülkemizden gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Rusya’ya aylık ve yıllık baz da oldukça önemli oranda sevkiyat yapılmakta olduğundan bir çok nakliye şirketi de son derece cazip görünen bu hat üzerinde yoğunlaşma göstermiştir.

RUSYA NAKLİYE ÜCRETLERİ

Yurt dışına karayolu ile yapılan tır sevkiyatlarında asıl olan konuların başında taşıma ücretleri gelmektedir. Üretici veya dış ticaret yapan firmalar yurt dışına sattıkları malın bedeline oranla araştırmaya girdikleri taşıma ücretleri konusunda son derece hassasiyet gözetmektedirler. Taşıma navlununun taşınan ürünün değeri ile orantılı olması konusu göz ardı edilmediğinden nakliye firmalarından alınacak taşıma ücret teklifleri oldukça önem arz etmektedir.

Taşıma ücretleri konusunda istikrarlı hatlardan biri olan Rusya nakliyesinde ihracatçı firmalar doğallık dışı sürprizlerle karşılaşmamaktadırlar. Hava şartlarına bağlı olarak yılda bir iki defa değişikliğe uğrayan Türkiye-Rusya nakliye fiyatları abartılı olmayacak şekilde fark oluşturmaktadır. Kullanılan güzergah itibarı ile cüzi farkların meydana geldiği nakliye ücretlerinde tek fark yükleme ve teslimat noktası arasında ki mesafelerin değişiyor olmasıdır.

Ülkemizin neredeyse tüm bölgelerinden yapılan yüklemeler dikkate alınarak ortalama rakamlar üzerinden nakliye teklifleri sunulan Rusya hattında aktif Rusya şehirlerine taşıma ücretleri neredeyse yıl boyu aynı düzeyde seyrederken, uzak ve pasif durumda olan şehirler için verilen taşıma teklifleri varış yapılacak şehrin o anki durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.