Arınak Global Lojistik Uluslararası ve Yurtiçi Nakliye

arnavutluk nakliye

Arnavutluk Nakliye hizmetleri

Arnavutluk Nakliye Firmaları arasında yer alan Arınak Lojistik, tamamen uluslararası pazarda dünya çapında taşımacılık hizmetleri vermekle birlikte dopolama ve gümrükleme üzerine de hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir firmadır. Firmamıza ait araç, kaliteli malzeme ve ekipman, işinde uzman profesyonel kadro ve öz sermayesi ile uluslararası alanda ihtiyaç duyulan ciddi güvenilir taşımacılık hizmetini müşteri memnuniyetini esas alarak Avrupa standartlarında verir.

Avrupa’nın birçok bölgesinde çözüm ortağı olarak çalıştığımız güvenilir acentelerle işbirliği yaparak, kara veya denizyolu ile Arnavutluk’a yapacağınız bedelli veya bedelsiz ihracat ve ithalatlarınızda en üst düzeyde müşteri memnuniyetini ön planda tutarak Avrupa standartlarında hizmet vermeyi hedefleyen firmamız, bedelsiz ev eşyası taşımalarımızda, özel zati eşyalarınızı, (ev eşyalarınızın) paketleyip ambalajlıyoruz aracımıza yüklüyoruz çeki listesini hazırlayıp gümrüğünü yapıyoruz. Varis yerinde gümrüğünü açtırıp, eşyalarınızı evinize taşıyoruz ambalajından açıp montajını yapıyoruz.

Sorunsuz ve zamanında, eşyalarınızın transferini tamamlıyoruz. Evinizden alıp evinize teslim ediyoruz. Arnavutluk’a her hafta grupaj servisimiz vardır. Arnavutluk’a eşya göndermek isteyen müşterilerimiz bir hafta önceden bağlantısını yapması durumunda haftanın her cuma günü çıkan parsiyel aracımızla eşyalarını gönderebilir. Arnavutluk nakliye fiyatlarımız çok uygundur.

Arnavutluk Parsiyel Nakliye

Arnavutluk nakliye firmaları genellikle yabancı plakalı araçlar kullanmakta olup, hem yerli hem yabancı plaka tır kullanan firmamız rekabetçi taşıma fiyatlarıyla diğer firmalardan sürekli bir adım önde yürümeye devam etmektedir. Ülkemiz’den Arnavutluk’un başta Tiran olmak üzere tüm bölgelerine ihracatı yapılmakta olan her türlü ticari kapsamlı mamülün nakliyesinin büyük bölümünü, sigorta güvencesi ile taşınmasında son derece titizlikle hareket eden firmamız üstlenmiş, günlük tır organizasyonları ile kaliteli hizmetler üretmektedir.

Avrupa’nın tüm ülkelerine olduğu gibi Arnavutluk’a da düzenli olarak tır taşıma organizasyonları düzenlemekte olan kuruluşumuz, göstermiş olduğu üstün performansı ve harcadığı yüksek eforu ile sektörde adından sıkça söz ettirmektedir. Arnavutluk çalışan nakliye firmaları ile işbirliği içerisinde hareket ederek komple tır ve parsiyel yük taşıma hizmetlerinde kalite de sınır tanımayan firmamız, her hafta belirli günlerde İstanbul depolarımızdan Arnavutluk şehirleri ve gümrüklerine grupaj servis hizmeti vermektedir.

Arnavutluk nakliye Fiyatları

arnavutluk nakliye


Arnavutluk, Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Balkan yarımadasının batı bölgesinde uzanan Arnavutluk, kuzeybatıdan Karadağ, kuzeydoğudan Sırbistan ve doğudan Makedonya, güneyden Yunanistan, batıdan Adriyatik Denizi’yle çevrilidir. Doğusunda ve kuzeyinde Yugoslavya, güneydoğusunda Yunanistan, batısında İon ve Adriya denizi bulunur. 42°39′-39°38′ kuzey enlemleri ile 19°16′-21°04′ doğu boylamları arasında yer alır. Kuzeyden güneye 340 km, doğu-batı doğrultusunda en geniş yeri 155 kilometredir.

Sosyal Hayat:

Arnavutluk dili, Hint-Avrupa dil ailesine mensuptur. Fakirliği sebebiyle Arnavutluk’u hakimiyeti altına alan bir çok ülke dilinin tesiri altında kalarak zenginleşti. Arnavutluk dilini zenginleştiren diller; Yunanca, Latince, Türkçe, Slav ve Roma dilleridir.

Nüfus: Arnavutluk halkının tamamı aynı ırktandır. Ahlak yapısı ve alışkanlık yönüyle birbirlerine bağlılıkları halkının ortak özelliklerindendir. Halkın bir kısmını Yunan, Romen, Bulgar ve Türkler teşkil eder. Dil olarak Latince, Yunanca,  Türkçe ve Romanca konuşulur.

Arnavutluk halkı iki gruba ayrılır: Halkın çoğunluğu Müslümandır. İkinci Dünya Harbine kadar halkının % 80’i Müslüman, % 20’si Hıristiyan idi. Komünist idarenin tahakkümü altına girdikten sonra dini inanç ve yaşayışları yasaklandı. Böylece halk dinlerinden koparıldı. Yeni nesiller dinsiz olarak yetiştirildi. Bütün dini ibadethaneler kapatıldı. İki bin cami ve mescit ve yüze yakın kilise yakılıp yıkıldı.

Tabii Kaynakları:

Arnavutluk topraklarının üçte biri ormanlarla kaplıdır. Akdeniz kıyısındaki düzlükler makiliktir. Arnavutluk’ta üç binden ziyade bitki türü çeşitli sanayilerde ve tıpta kullanılır. Sayıları azalan yabani hayvanlar koruma altına alınmıştır. Dağlık toprakları maden kaynakları bakımından zengindir. Düşük kaliteli linyit kömürü, petrol ve doğal gaz önemli enerji kaynaklarıdır. Ayrıca, krom, nikel, bakır, demir, kurşun, kükürt, çinko boksit yatakları da vardır.

Ekonomi:
1925 ve 1939 yıllarında ekonomik olarak İtalya’ya bağlıydı. 1938- 1944 yılları arasında ziraat ve endüstri zayıfladı. 1945-1955 yılları arasında hükumet, tarımın kuvvetlenmesi için çalışmalar yaptı ve bu sahada kalkındı. 1960 yılından sonra kolektif tarıma başlandı. Şeker ve dokumacılıkta biraz ilerlediler. Komünizm idaresi gelince halkın yapmış olduğu ziraat planı geçersiz sayılarak komünistler kendi planlarına göre birleşime dayanan ziraat sistemi getirdiler. Komünist partisinin başa geçmesiyle baş gösteren çeşitli ekonomik problemler çözülmediği gibi, daha da çıkmaza girdi.

Endüstri: 1945-1947 yılları arasında komünist idare tarafından alelacele devletleştirilen sanayi kuruluşları birinci ve ikinci beş yıllık kalkınma planlarının uygulandığı yıllarda % 20 üretim artışı gösterdi. 1961-1965 yılları arasında uygulanan 3 yıllık kalkınma planında bu artış % 6’ya düştü.

Ziraat: 1945-1955 yılları arasında hükumetin büyük toprakları küçük parçalar halinde köylülere dağıtılarak birleşik ziraata geçilmesini hedef alan kararı önceleri köylülerce kabul edilmedi, ancak bu hususta ısrarlı olan idarenin baskısı ile 1960’lı yılların ortalarında Arnavutluk topraklarının % 60’ında birleşik ziraata geçildi.

Dış ticaret: 

İç ve dış ticaret sıkı bir devlet kontrolü altındadır. Dış ticaretinin % 90’ını sosyalist ülkelerle yapan Arnavutluk, büyük ölçüde mineral, zirai mahsuller, işlenmiş ve yarı işlenmiş mamul madde ihraç ederken; makine ve sanayi hammaddesi ithal etmektedir.

image 63

Ulaşım: Arnavutluk’ta, kara ve demiryolu ulaşımı gelişmiştir. Demiryolu hattı ülkeyi boydan boya geçer. Adriyatik denizinde önemli limanlar bulunur. Tiran yakınındaki havaalanı Arnavutluk’un tek milletler arası havaalanıdır.

HİZMETLERİMİZ